Otwieramy nowy sezon programów certyfikujących w formule zamkniętej! Kursów i szkoleń Lean jest wiele: white belt, yellow belt, green belt, six sigma… Ale Lean Black Belt jest tylko jeden (objęty ochroną patentową: Z-413288). To najbardziej prestiżowy, a zarazem wymagający program certyfikujący Lean Management w Polsce. To, co go wyróżnia, to praktyczne podejście do nauki – większość zajęć odbywa się w Gemba (miejscu realizacji procesu, gdzie dodaje się wartość), bazując na prawdziwych przykładach, a nie teoretycznych ćwiczeniach. Takie podejście do nauki przekłada się na realne i trwałe korzyści dla organizacji, widoczne w krótkim czasie w jej wynikach. Absolwenci Lean Black Belt, dzięki zdobytej wiedzy, skutecznie angażują pozostałych pracowników swoich organizacji do wspólnego wygrywania, między innymi przez nieustanną identyfikację i eliminację marnotrawstwa.

„Program zmienia perspektywy” – mówi Agnieszka Szubska z Business Support Solution SA, jedna z absolwentek LBB.

Lean Black Belt polecamy jako wewnętrzny program rozwojowy dla firm, które chcą przygotować swoją kadrę do przeprowadzenia transformacji strategicznej metodą 5 kroków. Program kursu bazuje na 12 latach doświadczenia firmy Leanpassion w realizacji transformacji strategicznych dla ponad 300 klientów.

„Program sprowokował mnie do zadania wielu pytań w naszej organizacji, co doprowadziło do zmiany kultury organizacyjnej, jak również do zaangażowania większej ilości pracowników w proces identyfikacji oraz eliminacji marnotrawstwa” – mówi jeden z absolwentów programu, Michał Ogórek z Dixons Carphone plc.

Formuła Lean Black Belt maksymalnie stawia na praktykę: blisko 80% zajęć odbywa się w Gemba – czyli tam, gdzie dodawana jest wartość. Uczestnicy mają do wykonania szereg zadań domowych, a na koniec – by zdobyć certyfikat – oprócz egzaminu muszą udowodnić, że wprowadzone przez nich w firmach zmiany przyniosły realne efekty. Jakie? Każdy uczestnik powinien wygenerować dla firmy minimum 50 000 PLN rzeczywistych oszczędności wypracowanych dzięki zastosowaniu zdobytej wiedzy.

>>Sprawdź, co twojemu zespołowi może dać program Lean Black Belt!<<<

W trakcie 230 godzin programu uczestnicy uczą się ponad 30 narzędzi oraz technik eksperta Strategii Lean. A przede wszystkim, zdobywają praktyczne umiejętności podzielone na 10 modułów:
• Wprowadzenie do strategii Lean
• Konsensus: perspektywa klienta i procesów wewnętrznych
• Mapa stanu przyszłego i narzędzia przepływu i stabilizacji
• Kaskadowanie i komunikacja strategii
• Rozwój ludzi i zespołów
• Zarzadzanie wydajnością oraz zarządzanie wizualne
• Zarzadzanie zmianą w transformacji, Cel -> wynik -> kaizen
• Problem solving
• Wizualny lider, Cel -> wynik -> problem

Wewnętrzna formuła kursu pozwala na dopasowanie programu do najważniejszych wyzwań i potrzeb każdej organizacji. Uczestnicy podczas kursu korzystają z rozwiązań technologicznych Leanpassion – aplikacji Sherlock Waste oraz LPE wspierających transformację strategiczną w organizacjach.

W Lean Black Belt duży nacisk kładziony jest także na rozwój aspektów miękkich: postawa Leadera, standard przywództwa, przeprowadzenie pracowników przez zmianę oraz coaching.

„Program Lean Black Belt zmienia myślenie o sposobie zarządzania ludźmi, zarządzania organizacją i sposobie zdobywania przewagi konkurencyjnej. Jest też bardzo praktyczny. Jeżeli ktoś naprawdę chce w swojej organizacji wprowadzić zmianę – znajdzie tu wiele inspiracji” – mówi Michał Jarecki z Vivus Finanse Sp. z o.o.

Jesień to idealna pora, by wrócić do rozwoju liderów i wzmacniania ich kompetencji, by w ten sposób doskonalić organizację. Niektórzy wracają do szkoły. My wracamy do Black Belt. Zaczniesz nowy sezon z nami?

>>Sprawdź, co twojemu zespołowi może dać program Lean Black Belt!<<<

 

partnerem-merytorycznym2

zobacz komentarze

Wideo

Więcej wideo