W styczniu na dachu zamontowano czterdziestometrowe iglice, a na maj zaplanowano oddanie potężnego kompleksu do użytku. Chodzi o Warsaw Spire, jedną z najciekawszych inwestycji biurowych w Warszawie.

Na początku roku kompleks budynków osiągnął docelową wysokość 220 metrów, kiedy to na dachu zamontowano dwie potężne iglice. Każda mierzy 40 m. Oznacza to, że flagowa inwestycja Ghelamco Poland jest największym pod względem powierzchni i najwyższym budynkiem w kraju. Każda ze wspomnianych iglic ma wysokość porównywalną do budynku o 13 kondygnacjach; ważą po 25 ton i mają średnicę niemal dwóch metrów. Nie są, wbrew spekulacjom warszawiaków, przekaźnikami radiowymi, nie służą telefonii komórkowej. Pełnią wyłącznie funkcję architektoniczną, nadając biurowcowi strzelistości. Ich montaż był skomplikowaną operacją logistyczną, wymagającą użycia specjalistycznego sprzętu, w tym helikoptera. Każdy maszt został podzielony na 12 segmentów. Elementy, jeden po drugim, były podnoszone helikopterem z placu rozładunkowego, podniesione powyżej dachu budynku i precyzyjnie opuszczane na odpowiednie miejsce.

partnerem-merytorycznym2

Flagowe biurowce stolicy

Warsaw Spire jest jedną z najważniejszych inwestycji na biurowej mapie stolicy. W skład kompleksu wchodzi budynek wieżowy A oraz dwa niższe budynki sąsiadujące – B i C. Kompleks powstaje tuż przy Rondzie Daszyńskiego, a więc w okolicy najdynamiczniej rozwijającej się w Warszawie. Projekt placu Europejskiego ma harmonijnie łączyć funkcje komercyjne i publiczne, oraz stanowić punkt odniesienia jako nowa jakość w przestrzeni miejskiej stolicy.

Najemcy czekają na otwarcie

Warsaw Spire dostarczy na rynek ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej. W tej chwili ponad trzy czwarte tej powierzchni już jest wynajęte. Swoje biura otworzą tu takie firmy, jak Adecco Poland, BNP Paribas Securities Services, Frontex, JLL i Samsung. Inaugurację zaplanowano na połowę maja.

 

—————————————————

 

zobacz komentarze

Wideo

Więcej wideo